Podnikání

přehled firem v obci

holoubek a pravnuci s.r.o
„jízdárna zámek skalice“
bohumilice 1
384 81 čkyně

kontaktní osoba:
monika míčková
tel: +420 777 157 600
tel/fax: +420 388 423 084
e-mail: info@zamekskalice.cz
www.zamekskalice.cz

historie

historie zámku

na západním okraji obce leží zámek skalice, který byl vybudován v polovině 16. století rodem malovců a sloužil v té době jako tvrz . panství drželo postupně několik šlechtických rodů. od druhé poloviny 19. až do začátku 20. století zámek patřil rodině lumbe a ta jej nechala rozšířit o severní klasicistní křídlo. v roce 1923 koupil zámek ferdinand holoubek, jenž vlastnil v praze společnost saponia na výrobu svíček a mýdel. žil a hospodařil zde se svou rodinou až do roku 1950. poté byl zámek spravován státním statkem vimperk a roku 1996, v rámci restituce, vrácen potomkům rodiny holoubků.

společnost

jsme rodinná firma s názvem holoubek & pravnuci s.r.o. od roku 1999 se snažíme rekonstruovat zámecký areál s hospodářským zázemím v bohumilicích.

naším cílem je vytvořit v zámeckém areálu ucelenou nabídku koňské jízdárny s navazujícími turisticko-konferenčními službami, jež ocení jak náročná, tak i skromnější klientela.

celý komplex je přímo napojen na cyklostezky i koňské jezdecké stezky, které vás budou bezpečně doprovázet po krásách šumavy, ale i do sousedního rakouska. díky speciální autobusové a vlakové dopravě (cyklobusy, skibusy a parní vlaky) jsou možnosti v podstatě neomezené i pro nemotorizované turisty.

zámecký areál

je rozdělen do dvou oddělených dvorů. v horním areálu naleznete zázemí pro jízdárnu včetně koňských boxů a kryté jízdárny. je zde také možnost stanování a táboření s možností zakoupení nápojů a malého občerstvení. v budoucnu zde naleznete dalších 7 samostatných apartmánů vybavených sociálním zařízením a kuchyní.

ve spodní části zámeckého areálu se rozkládá rozlehlý park, dva rybníčky a vlastní „zámek skalice“ ze 16 století, který ve svém přízemí nabízí dva zcela nové „zámecké apartmány“ se samostatným vchodem a vlastním sociálním zařízením.

v přízemí zámku jsou konferenční místnosti s kapacitou 50 osob pro pořádání rautů, přednášek, školení nebo obchodních jednání. http://www.bohumilice.cz/podnikani/zázemí disponuje vlastní kuchyňkou, sociálním zařízením, kanceláří i útulným krbem. zámecká kaple je využívána pro svatební obřady.

obchodní a výrobní činnost – holoubek & pravnuci s.r.o.

jako specializovaný velkoobchod s jedlými houbami a výrobky z hub patříme mezi největší dodavatele jedlých hub a lesních plodů v čr s centrálou v praze.